Do jakich wnętrz pasują obrazy malowane po numerach?

Jedną z najmodniejszych form rozrywki ostatnich lat osób młodych i w średnim wieku, niekiedy cierpiących na samotność, czy też niemających pomysłu co począć z nadmiarem wolnego czasu jest malowanie obrazów po numerach. Jest to rodzaj uprawiania sztuki malowania na płótnie w całkiem odmiennej formie, pozwalającej osobom nieposiadającym daru twórczego stworzyć swój osobisty obraz — replikę ulubionego obrazu. Jak zorganizować przestrzeń, w której chcemy powiesić obrazy malowane po numerach?

Jakie jest najlepsze miejsce do prezentacji obrazów?

W każdym domu, mieszkaniu można znaleźć co najmniej dwa miejsca, pomieszczenia, w którym obrazy na ścianie staną się prawdziwą ozdobą wnętrza, dodając mu wyrazu, smaku — dopełniając go. Mowa tu o części dziennej — salonowej oraz sypialni. W przypadku obrazów po numerach o tym, gdzie jaką sztukę warto wyeksponować w części dziennej, a którą w przestrzeni prywatnej mieszkania będzie decydowała niewątpliwie tematyka obrazu oraz nasze osobiste nastawienie do tego typu elementów wyposażenia wnętrz. Różnorodność tematyki poruszanej w tego rodzaju sztuce terapeutycznej jest polem do popisu osób uwielbiających zmieniać wystrój, klimat w swoim mieszkaniu bez ponoszenia wysokich kosztów na remonty.

W jakich wnętrzach sprawdzą się obrazy malowane po numerach?

W nowoczesnych aranżacjach dobrze wyglądać będą obrazy przedstawiające zwierzęta między innymi psy, wilki, sowy, lisy, lwy oraz koty. W zależności od osobistych preferencji i stylu wnętrza można pokusić się o zawieszenie egzemplarzy realistycznych, minimalistycznych, nowoczesnych, czy geometrycznych. Sama tematyka to jedno, a wykończenie obrazu to drugie. Chcąc dobrać ramę, kolor, grubość do obrazu dobrze jest wybrać styl, do jakiego chcemy nawiązać. Jeżeli np. kochamy minimalizm i prostotę, sprawdzą się proste ramki w podstawowych kolorach. Jeśli lubimy wnętrza rustykalne, bądź glamour — wypełnione ozdobnymi detalami, rama powinna być podobna.

UWAGI 0 Rozwiń wszystkie komentarze
chevron_left Powrót doArtykuły
Rama to ważny element każdego dzieła malarskiego, czy to obrazu tworzonego zupełnie od zera, czy obrazu malowanego po numerach. Jej wybór wcale nie jest jednak tak łatwy, jak może się wydawać. Na co więc zwrócić szczególną uwagę?
Malowanie po numerach to hobby zyskujące coraz większą popularność. Dzięki niemu każdy z nas znajdzie w sobie artystę. Warto z tą techniką zapoznać także dzieci. Jednak zanim to zrobimy, sprawdźmy, które wzory są polecane młodszym artystom.
Pasjonaci sztuki to esteci, którzy zachwycają się wszystkim tym, co piękne, wyjątkowe, oryginalne. Prezent dla takiej osoby musi być więc nietypowy, a jednocześnie zachwycający walorami wizualnymi. Przy okazji powinien dostarczać też niewątpliwej przyjemności z obcowania ze sztuką i tworzenia. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla miłośnika sztuki, doskonale trafiłeś. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz co najmniej kilka ciekawych propozycji.
Każdy zestaw do malowania po numerach zawiera wszystko, czego potrzebujesz aby od razu zacząć przygodę z malowaniem. W tym artykule opowiemy, jak poprawnie używać materiałów podczas malowania obrazów po numerach, jak dbać o farby i pędzle, damy kilka przydatnych wskazówek dla początkujących artystów.
Ta kreatywna dziedzina twórcza wpisała się w potrzeby wielu ludzi na świecie. Nie każdy, kto marzył o tworzeniu pięknych obrazów, umiał sobie poradzić z malowaniem od podstaw. Malowanie po numerach pozwala tworzyć każdemu – bez względu na wiek i poziom umiejętności.