Opinie klientow
Filtruj według
Fabuła
Cena
Rozmiar
Trudność ( od 1 do 5)
ilość kolorów
więcej... mniej
Filtruj

DIAMENTOWE MOZAIKI

Spacer po Paryżu
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Chodź za...
Dodaj do ulubionych
11
Dolina Kwiatów
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Afrykańskie kobiety
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Miasto nad morzem
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Portret...
Dodaj do ulubionych
11
Słonecznik
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa...
Dodaj do ulubionych
11
Letni Paryż
Lubi: 5
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa...
Lubi: 1
11
Mozaika diamentowa Jaśmin z...
Lubi: 2
11
Fioletowy świt
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Różowy zachód słońca
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Nad morzem
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Górski krajobraz
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Сhodź za...
Lubi: 5
11
Mozaika diamentowa Paryż
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Wenecja
Lubi: 1
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Księżyc
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Chodź za...
Lubi: 1
11
Mozaika diamentowa Ьiasto...
Lubi: 1
11
Podróż do Wenecji
Lubi: 2
Cena 99,00 zł
11
Mozaika diamentowa Haski
Dodaj do ulubionych
Cena 99,00 zł
11

Diamentowe mozaiki to niezwykła technika artystyczna. Jest to sztuka tzw. malowania diamentami. Zapewne wielu z Was marzyło kiedyś o tym, aby stworzyć własne dzieło sztuki, które będzie piękną ozdobą wnętrza lub wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby. Dzięki technice diamentowej mozaiki przygotowanie takiego arcydzieła staje się możliwe nawet dla tych, którzy nie mają wybitnych zdolności plastycznych lub zaczynają swoją przygodę z tym zajęciem w późnym wieku. 

Diamentowa mozaika, nazywana również malowaniem diamentowym lub haftowaniem diamentowym, to technika plastyczna, która łączy w sobie elementy puzzli oraz klasycznego malowania po numerach. Zamiast jednak posługiwać się pędzlami i farbami, artysta układa na lepkim płótnie setki, a czasem nawet tysiące małych plastikowych „diamentów”, które swoim połyskiem przypominają właśnie te szlachetne kamienie. Diamenty te są w rzeczywistości kawałkami żywicy o różnych kształtach i kolorach.

Jakie korzyści płyną z praktykowania diamentowego malowania?

Praktykowanie diamentowego malowania przynosi wiele korzyści dla osób w każdym wieku. Po pierwsze, jest to doskonała forma relaksu i odstresowania się po ciężkim dniu, więc polecana jest wszystkim zapracowanym osobom, którym ciężko jest znaleźć chwilę wytchnienia. Skupienie na układaniu małych elementów na płótnie sprawi, że Twój umysł w końcu skutecznie odpocznie od codziennych trosk i stresów. 

Po drugie, diamentowe mozaiki wspomagają rozwój zdolności motorycznych oraz koordynacji ręka-oko. Dzięki temu, nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z malowaniem czy też innymi dziedzinami sztuki, z całą pewnością będziesz usatysfakcjonowany swoją pracą. Mówiąc o korzyściach płynących z diamentowego malowania, nie można też zapomnieć o ćwiczeniu cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu, jakim w tym przypadku jest stworzenie pięknego obrazu.

Dla kogo przeznaczone są diamentowe mozaiki?

Diamentowe mozaiki, podobnie jak obrazy do malowania po numerach, magiczne zdrapki czy drewniane puzzle, są przeznaczone dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dzieci mogą rozwijać swoje zdolności manualne oraz cierpliwość, wykonując proste wzory pełne pięknych, intensywnych kolorów. Dorośli natomiast mogą się zrelaksować i odprężyć, tworząc bardziej skomplikowane obrazy, na których znajdziesz m.in.:

  • naturalne krajobrazy i miasta,
  • martwą naturę,
  • portrety ludzi,
  • zwierzęta,
  • motywy kwiatowe,
  • abstrakcyjne wzory.

Co więcej, diamentowe malowanie w nieco prostszej formie to również doskonała propozycja dla seniorów. Pozwala spędzić czas w sposób aktywny i twórczy, jednocześnie nie wymagając dużego wysiłku fizycznego.

Czy diamentowe mozaiki są trudne do wykonania? 

Jak wspomnieliśmy, w naszej ofercie znajdziesz różnorodne diamentowe mozaiki. Ich trudność zależy przede wszystkim od liczby kolorów oraz poziomu skomplikowania wzoru. Im więcej kolorów, tym więcej pracy wymaga dokładne dobranie odpowiednich diamentów. Warto jednak zaznaczyć, że nawet najbardziej wymagające obrazy nie są niemożliwe do wykonania. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość, systematyczność oraz umiejętność skupienia się na długotrwałym zadaniu.

Diamentowe malowanie to niezwykła technika plastyczna, która pozwala każdemu stworzyć własne dzieło sztuki, a efekty pracy są niezwykle satysfakcjonujące. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, dorosłych, jak i seniorów do korzystania z naszej bogatej oferty i wyboru produktów, które rozwiną w Was twórczość i kreatywność, a jednocześnie pozwolą się fantastycznie zrelaksować.