Opinie klientow

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Malowanie po numerach to bardzo twórcze, kreatywne i rozwijające zajęcie, które przynosi mnóstwo radości i uśmiechu. Pomaga się zrelaksować, wyciszyć i jest świetnym zajęciem właściwie na wszystkie pory roku. Żeby zacząć, wystarczy wybrać w sklepie TWOJE HOBBY obraz, który ci się podoba i poczekać na przesyłkę.

Otrzymasz od nas paczkę, w której znajdziesz kompletny zestaw. Musisz wyposażyć się dodatkowo w kubek lub miseczkę z wodą do płukania pędzli oraz kilka kawałków papierowego ręcznika do ich osuszania.

• Wybierz kształt na obrazie i znajdź pojemniczek z farbą o tym samym numerze – każde pudełeczko z farbą oznaczone jest odpowiednim numerem na wieczku.

• Nie rozcieńczając farby wodą, nabierz ją na lekko zwilżony i osuszony ręcznikiem pędzel. Pokoloruj wybrany kształt na płótnie.

• Żeby uniknąć notorycznego płukania pędzla, maluj najlepiej kolejne segmenty z tym samym numerem do czasu, aż zobaczysz, że wszystkie pola z danym numerem są już pokolorowane.

• Wypłucz pędzel z farby, osusz go i wybierz kolejny numer na płótnie.

• Koloruj swój obraz, aż zamalujesz wszystkie pola.

• Teraz możesz z dumą przyjrzeć się swojej pracy. Tak, to ty namalowałeś ten obraz!


Obrazy po numerach w sklepie TWOJE HOBBY drukowane są na wysokiej jakości, trwałym płótnie o bardzo dobrych właściwościach i różnych wymiarach. Nasze płótna są wykonane ze 100% bawełny ekologicznej, a podobrazie jest profesjonalnie zagruntowane. Dzięki temu farby dobrze trzymają się podłoża, nie spływają z niego i jeśli nie są zbędnie rozcieńczane wodą, mają doskonały stopień krycia.

Wysoka jakość naszych produktów to gwarancja estetycznego efektu o trwałych kolorach.

W każdym zestawie painting by numbers znajduje się:

• Podobrazie – czyli płótno, na którym będziesz malować.

• Rama obrazu (jeśli wybrałeś taką opcję podczas zakupu) – blejtram z wysokogatunkowego drzewa sosnowego. Wybrany obraz jest już przez naszych specjalistów naciągnięty na ramę – możesz od razu zabierać się za malowanie.

• Zestaw 3 nylonowych pędzli o różnych wymiarach i kształtach.

• Zestaw ekologicznych farb akrylowych w niezbędnych do wykonania pracy kolorach.

• Śrubki i haczyki, dzięki którym możesz powiesić swój obraz po numerach na ścianie.

• Arkusz kontrolny – miniaturkę zamówionego obrazu w kolorze. Możesz na niej podejrzeć, jak będzie się prezentował efekt końcowy.

• Pudelko prezentowe


Oprócz tego, co znajdziesz w wysłanej przez TWOJE HOBBY przesyłce (płótno na blejtramie lub bez ramy – w zależności od tego, jaki zestaw wybrałeś podczas zakupu, zestaw farb i pędzli do malowania), potrzebujesz jedynie naczynia z wodą do płukania pędzli oraz kilku kawałków papierowego ręcznika do ich osuszania. Nie potrzebujesz nic więcej.

Wszystkie obrazy po numerach w sklepie TWOJE HOBBY oznaczone są w skali trudności od poziomu 1 do 5. To te małe ikonki pędzla, opisane jako „Trudność”. W zależności od tego, ile pędzelków jest pokolorowanych w naszym opisie, obraz ma inną skalę trudności:

• Poziom 1-2 – duże kształty do kolorowania, niewiele kolorów – najłatwiejszy poziom, z którym bez trudu poradzą sobie dzieci, osoby ze słabszym wzrokiem lub początkujący artyści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z painting by numbers.

• Poziom 3 – kształty do kolorowania średniej wielkości, nieco więcej kolorów farb. To nadal stosunkowo łatwy poziom trudności, który nie powinien sprawić nikomu kłopotu.

• Poziom 4-5 – drobne i bardzo drobne kształty, które wymagają większej precyzji i wielu kolorów farb. To poziom trudności dla zaawansowanych, wymaga sporo czasu i cierpliwości, ale wynagradza pracę spektakularnym efektem, niczym spod pędzla znakomitego artysty.


Jeśli zamówisz w TWOIM HOBBY płótno bez ramy, otrzymasz je w rolce na podkładzie z paralonu. Dzięki niemu płótno nie będzie zmięte i pozaginane – wystarczy je rozwinąć i zacząć malować. Skończony obraz możesz umieścić w dowolnej ramie o odpowiednich wymiarach.

Jeśli zamówisz u nas płótno z blejtramem, otrzymasz gotowe podobrazie z płótnem naciągniętym starannie na sosnowej ramie. Po skończeniu malowania, wystarczy zamocować na ramie dołączone do zestawu haczyki i powiesić piękny obraz na ścianie.

Z opinii naszych klientów wynika, że wariant z ramą jest nieco wygodniejszy. Po pierwsze nie musisz się głowić, jak oprawić swój obraz, a po wtóre, na rozciągniętym i napiętym płótnie maluje się dużo wygodniej.


Tak! Farb na pewno wystarczy do namalowania kupionego obrazu. W naszych zestawach dołączamy farby z około 40% zapasem w stosunku do faktycznych potrzeb. Możesz więc śmiało pokrywać pola obrazu grubiej lub podwójnie – jeśli na przykład jaśniejszy kolor ma nieco słabsze krycie.

A jeśli z jakiegoś powodu zabraknie ci farb, a twój obraz painting by numbers nie będzie jeszcze ukończony, skontaktuj się z nami, a my bezpłatnie wyślemy ci dodatkowy zestaw farb do twojego obrazu.


Nie trzeba mieszać kolorów, w zestawie otrzymasz już gotowe odcieni farb.

Jeśli farba w buteleczce lub tubce znacznie zgęstniała sprawdź czy korek jest właściwie nałożony i czy blokuje dostęp powietrza.

Ponieważ farby akrylowe są na bazie wody, możesz dodać wodę i wymieszać ją z farbą, aż uzyskasz lepszą konsystencję. Pamiętaj, aby nie dodawać zbyt dużej ilości wody, co mogłoby zagrozić pokryciu i kolorze farby.

Jeśli farba akrylowa jest twarda jak skała, to niestety woda już nie pomoże. W tym przypadku możesz spróbować reanimować farbę za pomocą płynnego medium akrylowego lub uszlachetniacza do farb (floetrol).


Otóż poza wyschnięciem niestety może również się zepsuć. Jak to sprawdzić? Wystarczy powąchać farbę, jeśli ma kwaśny, stary i zatęchły zapach, to znaczy iż zaczęła się w niej rozwijać pleśń. Niestety farba stała się wówczas bezużyteczna i najlepiej ją wyrzucić.

Okres trwałości farby akrylowej wynosi:

o – od 2 do 5 lat, jeżeli opakowanie zostało otwarte

o – ponad 10 lat, jeśli pojemnik jest szczelnie zamknięty


Zamówienia zakończone i opłacone (w razie opłaty przelewem standardowym po otrzymaniu potwierdzenia o takim przelewie drogą mailową) do godziny 15:00 nadajemy do wysyłki w ten sam dzień. Dzięki temu 90% naszych paczek jest dostarczanych już następnego roboczego dnia.