Z nami zawsze ci wyjdzie! Oto instrukcja malowania obrazów po numerach. Zapoznaj się z nią przed rozpoczęciem pracy nad obrazem po numerach – być może ułatwi Ci to pracę nad twoim dziełem. 

Pamiętaj o tym, że malowanie po numerach to przede wszystkim wspaniała zabawa i relaks. Maluj więc po swojemu – tak, jak ci wygodnie i tak, jak podpowiada Ci Twoja artystyczna dusza!

        Otwórz zestaw. Rozpakuj swój zestaw z obrazem do malowania po numerach. Otwórz opakowanie i zdejmij folię ochronną.

        Przygotuj miejsce. Wybierz wygodną przestrzeń i przygotuj czystą wodę oraz ręcznik papierowy do osuszania pędzli.

        Wybierz obszar, w którym chcesz zacząć. Wybierz konkretny numer na obrazie i znajdź farbę oznaczoną tym samym numerem. Zamaluj całą strefę wybranym kolorem.

        Wyczyść i wysusz pędzel. Po skończeniu pracy z wybranym kolorem, a przed przejściem do kolejnego, wypłucz starannie pędzel, usuwając resztki farby i dokładnie go osusz ręcznikiem papierowym.

        Przejdź do kolejnego numeru. Po skończeniu numeru, przejdź do kolejnego. W ten sposób maluj obraz aż do końca.

        Pomaluj raz jeszcze. Ciemne kolory mają zawsze lepsze krycie od jasnych. Jeśli więc uznałeś, że nasycenie koloru jest za słabe, możesz śmiało poprawić jeszcze jedną warstwą farby w tym samym miejscu. Farb na pewno wystarczy – w każdym zestawie jest o 40% więcej z każdego z potrzebnych kolorów.

        Uzyskaj lepszy efekt. Bądź kreatywny, jeśli chcesz osiągnąć ciekawszy efekt, nie bój się eksperymentować. Nakładaj farby różnymi technikami, z różnych stron i warstwami różnej grubości – stworzysz w ten sposób profesjonalny obraz, którego nie powstydziłby się prawdziwy artysta.

        Opcjonalne wykończenie. Na powyższym etapie możesz już zakończyć i pozostawić obraz do wyschnięcia. Możesz również poprawić walory wizualne nanosząc warstwę lakieru. To zwiększy nasycenie kolorów i sprawi, że twój obraz po numerach będzie prezentował się jeszcze lepiej. Możesz użyć lakieru błyszczącego, który pięknie wydobędzie głębię barw lub matowego, który usunie błysk, tworząc bardzo ciekawy, satynowy efekt.

  • Z ramą lub bez. Po wysuszeniu obrazu możesz go oprawić lub zamocować na ścianie na ramie, na której przymocowałeś płótno.

WAŻNE!

        Bez wody! Nie mieszaj farb z wodą – wówczas nie będą miały wystarczająco dobrego krycia i mogą spływać z płótna.

        Gęsta farba? Mimo specjalnych opakowań, farby podczas przechowywania mogą lekko gęstnieć. To farby akrylowe na bazie wody. Możesz więc śmiało dodać do opakowania kroplę wody i wymieszać zawartość słoiczka wykałaczką – farba odzyska konsystencję odpowiednią do malowania i nie straci swoich właściwości. Aby farby nie traciły jakości i konsystencji, powinny zostać zużyte w okresie 12-18 tygodni od chwili otwarcia.

        Dobrze traktuj pędzle. Nie zostawiaj pędzli w wodzie, nie czyść ich chemicznymi płynami, nie przyciskaj włosia pędzla (nie mieszaj farb w słoiczkach pędzelkiem), nie usuwaj paznokciami zaschniętej na pędzlu farby. Nasze pędzle są wysokiej jakości akcesoriami malarskimi, które mają delikatne włosie. Jego uszkodzenie uniemożliwi porządne i staranne nakładanie farby.

        Ślady farby na ubraniach i skórze. Nasze farby są bezpieczne, hipoalergiczne i nietoksyczne, nie nadają się jednak do użytku dla dzieci do lat 3 ze względu na ryzyko połknięcia. Ślady farb na ubraniach czy skórze zmyjesz wodą, musisz jednak to zrobić niezwłocznie, zanim farba wyschnie.

  Najważniejsza zasada malowania obrazów po numerach? Nie bój się! Puść wodze wyobraźni i daj się ponieść twórczej ekspresji! Czerp z tego nieograniczoną radość i ciesz się wspaniałymi efektami! Zostań prawdziwym artystą i twórz.