Z nami zawsze ci wyjdzie! Oto instrukcja malowania obrazów painting by numbers. Zapoznaj się z nią przed rozpoczęciem pracy nad obrazem po numerach – być może ułatwi ci pracę nad twoim dziełem. 

Pamiętaj o tym, że malowanie po numerach to przede wszystkim wspaniała zabawa i relaks. Maluj więc po swojemu – tak jak ci wygodnie i tak, jak prowadzi cię artystyczna dusza!

 • Otwórz zestaw. Rozpakuj swój zestaw obrazu po numerach. Otwórz opakowanie i zdejmij folię ochronną.

 • Przygotuj miejsce. Wybierz wygodną przestrzeń i przygotuj czystą wodę oraz ręcznik papierowy do osuszania pędzli.

 • Wybierz obszar, w którym chcesz zacząć. Wybierz konkretny numer na obrazie i znajdź farbę oznaczoną tym samym numerem. Zamaluj całą strefę wybranym kolorem.

 • Wyczyść i wysusz pędzel. Po skończeniu wybranego koloru, a przed przejściem do kolejnego, wypłucz starannie pędzel, usuwając resztki farby i dokładnie go osusz ręcznikiem papierowym.

 • Przejdź do kolejnego numeru. Po skończeniu jednego numeru, przejdź do kolejnego. W ten sposób maluj obraz aż do końca.

 • Popraw. Ciemne kolory mają zawsze lepsze krycie od jasnych. Jeśli więc uznałeś, że nasycenie koloru jest za słabe, możesz śmiało poprawić jeszcze jedną warstwą farby w tym samym miejscu. Farb na pewno wystarczy – w każdym zestawie jest 40% zapas każdego z potrzebnych kolorów.

 • Uzyskaj lepszy efekt. Bądź kreatywny, jeśli chcesz osiągnąć ciekawszy efekt, nie bój się eksperymentować. Nakładaj farby różnymi technikami, z różnych stron i warstwami różnej grubości – stworzysz w ten sposób profesjonalny obraz, którego nie powstydziłby się prawdziwy artysta.

 • Opcjonalne wykończenie. Na powyższym etapie możesz już zakończyć i pozostawić obraz do wyschnięcia. Możesz również poprawić walory wizualne nanosząc warstwę lakieru. To zwiększy poziom nasycenia kolorów i sprawi, że twój obraz po numerach będzie prezentował się jeszcze lepiej. Możesz użyć lakieru błyszczącego, który pięknie wydobędzie głębię barw lub matowego, który usunie błysk, tworząc bardzo ciekawy, satynowy efekt.

 • Z ramą lub bez. Po wysuszeniu obrazu możesz włożyć go w ramę lub zamocować na ścianie na ramie, na której otrzymałeś rozpięte płótno.WAŻNE!

 • Bez wody! Nie mieszaj farb z wodą – wówczas nie będą miały wystarczająco dobrego krycia i mogą spływać z płótna.

 • Gęsta farba? Mimo specjalnych opakowań, farby podczas przechowywania mogą lekko gęstnieć. To farby akrylowe na bazie wody. Możesz więc śmiało dodać do opakowania kroplę wody i wymieszać zawartość słoiczka wykałaczką – farba odzyska konsystencję odpowiednią do malowania i nie straci swoich właściwości. Aby farby nie traciły jakości i konsystencji, powinny zostać zużyte w okresie 12-18 tygodni od chwili otwarcia.

 • Dobrze traktuj pędzle. Nie zostawiaj pędzli w wodzie, nie czyść ich chemicznymi płynami, nie przyciskaj włosia pędzla (nie mieszaj farb w słoiczkach pędzelkiem), nie usuwaj paznokciami zaschniętej na pędzlu farby. Nasze pędzle są wysokiej jakości akcesoriami malarskimi, które mają delikatne włosie. Jego uszkodzenie uniemożliwi porządne i staranne nakładanie farby.

 • Ślady farby na ubraniach i skórze. Nasze farby są bezpieczne, hipoalergiczne i nietoksyczne, nie nadają się jednak do użytku dla dzieci do lat 3 ze względu na ryzyko połknięcia. Ślady farb na ubraniach czy skórze zmyjesz wodą, musisz jednak to zrobić niezwłocznie, zanim farba wyschnie.
   
 • Najważniejsza zasada malowania obrazów po numerach? Nie bój się! Puść wodze wyobraźni i daj się ponieść twórczej ekspresji! Czerp z tego nieograniczoną radość i ciesz się wspaniałymi efektami! Zostań prawdziwym artystą i twórz!Stwórz konto

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password