Na czym dokładnie to polega i skąd się wywodzi?

Zestawy do malowania po numerach zawierają zwykle płótno z liniami, pomiędzy którymi znajdują się cyfry, oprócz tego farby i pędzle. Kolory dopasowujemy na podstawie właśnie numerów i pokrywamy odpowiednimi wskazywane przez nie przestrzenie. Taki obraz będzie zachwycał i będzie idealny. Możemy go wykorzystać jako ozdobę wnętrza, lub sprezentować komuś bliskiemu. To doskonały pomysł na kreatywne spędzanie wolnego czasu, coraz chętniej wybierany przez wiele osób. Wszystkie farby są tak dobrane, że nie musimy już mieszać kolorów. Wszystko jest tak przygotowane, że z łatwością przygotujemy wspaniałą reprodukcję własnoręcznie.

Pierwszy zestaw do malowania po numerach powstał w latach 50 XX. Jego twórcami byli młody amerykański artysta Dan Robbins oraz jego znajomy Maks S. Klein, który produkował farby akrylowe. Pomysł spotkał się z pozytywnym odbiorem, po zaledwie 3 latach w Stanach sprzedanych zostało przeszło 12 milionów egzemplarzy, a moda na takie hobby dotarła również do Kanady, UK, Francji, Włoch, Niemiec i Norwegii.

Popularność malowania po numerach

Zamiłowania do takiej sztuki nie podzielali krytycy, którzy uznawali obrazy wykonane są tą metodą za bezmyślne kopiowanie. Warto jednak zauważyć, że malowanie po numerach stało się dla wielu osób sposobem na poznanie warsztatu malarskiego i doprowadziło do ich późniejszego rozwoju w tej dziedzinie, nawet jeśli wcześniej nie mieli oni nigdy pędzla w ręku. Już pierwsze zestawy pozwalały na rozwijanie swojej artystycznej pasji, poprzez tworzenie dzieł o różnorodnej tematyce. Obecnie wybór płócien jest ogromy i z pewnością każdy znajdzie pośród nich coś odpowiedniego dla siebie.