Wiele osób marzy o tym, żeby namalować zapierające dech w piersiach dzieło, które potrafili stworzyć m.in. Gustav Klimt, Leonardo da Vinci i Picasso. Malowanie po numerach to produkt, który może pomóc w spełnieniu tego pragnienia. Do namalowania własnego obrazu nie trzeba mieć wrodzonego talentu ani doświadczenia. Wystarczy spokojny kącik w domu, wygodna pozycja do malowania oraz determinacja i cierpliwość. Jest to możliwe dzięki malowaniu po numerach, czyli płótnie pokrytym ponumerowanymi polami. Do zestawu dołączone są farby wymagane do wypełnienia każdego kształtu oraz pędzle w odpowiednim rozmiarze.

Jak nauczyć się malować?

Malowanie po numerach to świetny sposób na naukę malowania. Jest to czynność, której tak jak wielu innych, można nauczyć się ćwicząc. Nawet osoby, które przez lata nie miały kontaktu z pędzlem i farbą, mogą stworzyć piękny obraz, który stanie się ozdobą salonu. Ważne jest, aby skorzystać z wysokiej jakości farb akrylowych, które będą dobrze trzymać się płótna. Istotne jest też wyposażenie w trwałe i wygodne pędzle.  Należy wybrać komfortowe, dobrze oświetlone miejsce i oddać się tej wspaniałej zabawie.

Jakie sławne obrazy można samemu narysować?

W ofercie można znaleźć słynne obrazy Leonarda da Vinci i Pabla Picasso. Malowanie po numerach pozwala na stworzenie własnej „Mona Lisy” i „Damy z łasiczką”. Dużą popularnością i stylem, który będzie pasował do każdego wnętrza, odznaczają się obrazy Vincenta Van Gogha, m.in. „Słoneczniki” i „Gwiaździsta noc”. Entuzjaści portretów mogą zamówić zestaw do namalowania jednego ze słynnych autoportretów Fridy Kahlo bądź sławnego obrazu Johanessa Vermeera „Dziewczyna z perłą”. Inne obrazy słynnych malarzy, które można samemu stworzyć w domowym zaciszu to „Krzyk” Edvarda Muncha oraz „Pocałunek” Gustava Klimta.