Malowanie zachodu słońca farbami to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla początkującego malarza. Pomimo że kompozycja tego typu obrazów nie jest złożona i najprostszy rysunek można stworzyć, wyznaczając linię horyzontu i malując słońce, dobór odpowiednich barw i połączenie kolorów może być już trudne dla niewprawionej osoby. Jedną z możliwości stworzenia zachwycającego pejzażu z zachodzącym słońcem jest skorzystanie z oferty malowania po numerach.

Jak namalować zachód słońca po numerach?

Produkt nazywany malowaniem po numerach to płótno pokryte kształtami, z których każdy opisany jest numerem odpowiadającym konkretnej farbie. Produkt występuje również w wersji z drewnianym podobraziem, dzięki czemu po skończeniu malowania można od razu powiesić go na ścianie. W zestawie znajdują się wysokiej jakości pędzle, które ułatwią pokrycie farbą pól. Namalowanie zachodu słońca farbami to świetny sposób na rozpoczęcie nauki posługiwania się kolorami. Można zdecydować się na pejzaż przedstawiający zachodzące słońce o wybranym stopniu trudności, który związany się m.in. z ilością detali i barw.

Jakie obrazy z zachodem słońca znajdują się w ofercie?

Obraz przedstawiający zachód słońca nie musi być prostym, nudnym rysunkiem. Namalowanie plaży, morza i pięknego nieba jest świetnym pomysłem dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze sztuką, jednak w ofercie malowania po numerach można znaleźć też zestawy z bardziej złożonymi i urozmaiconymi obrazami. Są to m.in. zachód słońca nad rwącą rzeką, w górskiej dolinie oraz na polu lawendy. Sporym wyzwaniem może być wypełnienie farbami obrazu dla zaawansowanych, który przedstawia zachód słońca obserwowany z łodzi oraz niebo wypełnione latającymi lampionami szczęścia. Entuzjaści malarstwa i podróży będą zachwyceni możliwością namalowania słońca zachodzącego we Francji lub w Norwegii.