Malowanie po numerach to zestaw składający się z płótna pokrytego różnymi kształtami, z których każdy oznaczony jest numerem odpowiadającym farbie o konkretnym kolorze. Do produktu oprócz farb akrylowych, dołączony jest zestaw pędzli. Zakup zestawu do malowania to świetny początek na rozpoczęcie swojej przygody ze sztuką. Dzięki niemu można tworzyć nie tylko proste obrazy przedstawiające zwierzęta, czy postaci z bajek, ale też piękne kompozycje przedstawiające bukiety kwiatów, martwą naturę oraz krajobrazy miejskie.

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem malowania?

Malowanie należy rozpocząć od przygotowania wygodnego, dobrze oświetlonego miejsca, w którym nic nie będzie rozpraszać przyszłego artysty i które ułatwi koncentrację na obrazie. W przypadku osób początkujących warto nałożyć najpierw odrobinę farby na kartkę obok, by wyczuć, ile wody potrzebuje pędzelek oraz jak intensywna jest barwa. Malowanie warto rozpocząć od jasnych kolorów, by w razie przekroczenia linii na obrazie móc z łatwością zakryć plamy ciemniejszą barwą. Przed zamówieniem zestawu do malowania po numerach warto zastanowić się nad tym, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na tego rodzaju aktywność oraz jak oceniamy nasze umiejętności. W ofercie znajdują się obrazy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych malarzy.

Jakie kompozycje moja stworzyć malując po numerach?

Malowanie po numerach pozwala na stworzenie pięknych kompozycji, które mogą stać się ozdobą domu bądź być świetnym prezentem dla bliskiej osoby. W ofercie tego typu produktów znajdują się m.in. obrazy przedstawiające krajobrazy wiejskie i miejskie, martwą naturę i pejzaże. Dzięki zakupowi zestawu, osoby początkujące nie muszą martwić się o dobór odpowiednich barw, zachowanie perspektywy, czy o schemat kompozycyjny dzieła.