Czy wiesz o tym, że malowanie po numerach to nie tylko rozrywka dla dzieci? Jest ono polecane również dorosłym, którzy chcą spędzić swój wolny czas w kreatywny i rozwijający ich sposób. Co więcej, obrazy z numerkami do malowania są popularne również wśród osób starszych, które czerpią z tej aktywności wiele przyjemności i pozytywnie wpływają na swoje zdrowie, zwiększając tym samym swoją witalność.

Malowanie po numerach robi od lat prawdziwą furorę. Z biegiem czasu zyskuje coraz liczniejszą grupę zwolenników, co tylko dowodzi temu, jak świetną jest rozrywką. Zajmują się nim między innymi seniorzy, dla których tworzenie obrazów po numerach jest szczególnie polecane. Jest dla nich źródłem dużej radości, a jednocześnie pozwala im na rozwój. Malowanki po numerach są przez nich lubiane, ponieważ dzięki niemu:

  • wyciszają się i wprowadzają swój umysł w stan spokoju, relaksu,
  • łagodzą stres,
  • zwiększają swoją siłę życiową,
  • zapełniają swój wolny czas, co zwiększa ich radość z życia,
  • wspierają koordynację ręka-oko,
  • rozwijają swój mózg.

Jakie motywy na obrazach z numerkami są idealne dla seniorów?

Obrazy do malowania po numerach występują w naszej ofercie w rozmaitych wariantach. Gotowe do powieszenia na ścianie prezentują różne motywy, które zazwyczaj są bliskie autorowi dzieła. Zamalowane płótno może przedstawiać między innymi abstrakcję, kosmos, martwą naturę, kwiaty, miejski krajobraz, ludzi, sztukę, zwierzęta czy zabytki. Wybierając motyw, warto mieć na uwadze pasje malarza i na tej podstawie zdecydować się na taki obraz, którego malowanie przyniesie mu maksymalnie dużo radości. Nie można więc wymienić motywów, które w przypadku seniora sprawdzą się najlepiej. Najważniejsze jest to, by były one zgodne z jego zainteresowaniami.