Obraz do namalowania samemu po numerach to świetne rozwiązanie dla dzieci oraz dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką. Malowanie kreatywne może być trudne dla początkujących, dlatego warto skorzystać z tego typu zestawu. Jaki jednak motyw wybrać na początek, jeśli nie czujemy się pewni swoich umiejętności? Pomimo formy tego typu produktów, która ułatwia stworzenie swojego dzieła, warto zdecydować się na obraz, który zawiera nie więcej niż 20 kolorów. Lepiej unikać złożonego cieniowania oraz realistycznych portretów i wybrać produkt, który pozwoli na naukę wyczuwania odcieni kolorów. Mogą być to np. nowoczesne obrazy o wyraźnych kształtach.

Jak zacząć malować obrazy na płótnie?

Przed samodzielnym malowaniem na płótnie warto najpierw zakupić obraz do malowania po numerach. Jest to zestaw, który oprócz obrazu zawiera wysokiej jakości farby akrylowe i dopasowane pędzle. Odpowiednie narzędzia są podstawą podczas nauki malowania, ponieważ niskiej jakości farby mogą nie trzymać się płótna lub nie zapewniać wystarczającego krycia. Ważny jest też wybór wygodnego miejsca, które zapewni swobodę podczas malowania.

Jakie są najpopularniejsze obrazy do malowania dla początkujących?

W ofercie obrazów do namalowania samemu znajduje się wiele produktów, które przypadną do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Mogą być to obrazy z bajkowymi motywami, np. z jednorożcem lub nawiązujące do popularnych animacji, jak Myszka Miki lub SpongeBob. Ciekawym wyborem są też obrazy przedstawiające zwierzęta, np. szczeniaki, zachwycającego lamparta, uroczą pandę, czy kota w tęczowych kolorach. Początkujący mogą też zdecydować się na proste obrazy z kwiatami, martwą naturą oraz na łatwe do namalowania motywy abstrakcyjne.