Dziecko – urodzony artysta

Dzieci wykazują naturalną potrzebę kreatywności. Objawia się ona w różnego rodzaju zabawach oraz wykonywanych pracach plastycznych. Starsze i młodsze maluchy chętnie malują, rysują, wycinają, lepią i wyklejają. Działalność artystyczna wpisana jest w ich rozwój, a jednocześnie umożliwia wykształcenie wielu umiejętności niezbędnych w nauce szkolnej i w przyszłym dorosłym życiu.

Malowanie po numerach zatem doskonale wpisuje się w potrzeby dzieci niezależnie od wieku. Chociaż przedstawiamy dziecku wzór z przyporządkowanymi kolorami, to malowanie według numerów jest doskonałą kreatywną zabawą pozwalającą na wyrażenie artystycznej wrażliwości.

Dziecko podczas nanoszenia pędzelkiem farb ćwiczy precyzję uchwytu oraz percepcję, niezbędne podczas pisania. Malowanie po numerach to ważny trening koncentracji i uwagi, z których deficytem zmaga się coraz więcej dzieci. Wreszcie obraz z numerkami do malowania zawsze się udaje, co ma olbrzymie znaczenie w przypadku małych artystów skłonnych do szybkiego zniechęcenia przy braku wyraźnych efektów.

Podczas malowania po numerkach dzieci ze swej natury niecierpliwe niemal natychmiast widzą rezultat swej pracy. Świadomość sprawczości własnych działań napawa je dumą i pomaga w budowaniu samooceny. Warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu wysoko gatunkowego ekologicznego płótna oraz dobrej jakości farb akrylowych spod rąk dziecka wychodzi wartościowe, niemal profesjonalne dzieło.

Jakie wzory obrazów zainteresują dzieci?

Jeśli chcemy, aby dziecko zaczęło przygodę z malowaniem obrazów według numerów, to powinniśmy je zaciekawić. Wiele zależy od tego, jaki typ wzoru mu zaproponujemy. Warto kierować się jego upodobaniami i aktualnymi pasjami.

Wśród motywów proponowanych małym artystom dużym uznaniem się cieszą wzory przedstawiające:

  • - bohaterów — ukochana postać z filmu animowanego, baśni, idol zachęcą do tworzenia;
  • - zwierzęta – by namalować portret przemiłego kotka lub wymarzonego konia;
  • - abstrakcję – przeważnie barwna i wybierana przez starsze dzieci;
  • - kwiaty – szczególnie lubiane przez dziewczynki;
  • - pejzaże – zachwycające realizmem i bogactwem szczegółów;
  • - krajobrazy miejskie – interesujące nastolatków planujących przyszłe podróże.

Tak, jak widzimy, możliwość wyboru jest nieograniczona, więc z łatwością znajdziemy motyw dla chłopca i dziewczynki w różnym wieku. Kiedy poszukujemy obrazu do malowania po numerach dla dziecka, zwróćmy uwagę na stopień złożoności wzoru. Dla młodszych dzieci oraz początkujących odpowiednie będą zestawy do kilkunastu kolorów.

Warto też uwzględnić dopracowanie szczegółów i jakość oferowanego produktu, aby mały artysta nie zraził się przedwcześnie do tego typu kreatywnych zajęć. Ukończone dzieło dostarczy na pewno wiele satysfakcji, a być może i stanie się początkiem przyszłej artystycznej kariery.

Wykonany obraz do samodzielnego malowania to niebanalna ozdoba pokoju, ale też nietuzinkowy pomysł na prezent dla ukochanej babci czy cioci lub przyjaciela. Sam zestaw do malowania po numerach również może być podarunkiem dla starszego i młodszego dziecka. Dzięki szybkiej oraz pewnej dostawie nawet zapominalscy zaskoczą milusińskich prawdziwą niespodzianką przygotowaną na czas.