Obraz do malowania po numerach to produkt pozwalający na stworzenie samodzielnie pięknego dzieła, które można powiesić w domu lub podarować bliskiej osobie. Może zrobić je każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Początkujący powinni wybrać produkt o niskim stopniu trudności, mający np. od 13 do 15 kolorów, a osoby mające zaawansowane umiejętności w dziedzinie malowania, mogą wybierać z szerokiej oferty obrazów składających się z 20, 25, a nawet 30 kolorów.

Jaki poziom trudności przeznaczony jest dla dzieci i początkujących?

Dzieci i osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z malowaniem, mogą wybrać obrazy o stopniu trudności 1 lub 2. Są to obrazy, które mają kilkanaście kolorów i zbudowane są z dużych pól do kolorowania, co ułatwia dokładne pokrycie powierzchni. Proste rysunki ze zwierzętami to również dobry wybór dla osób, którym brakuje cierpliwości i determinacji, bądź, które chcą się po prostu przekonać, czy obrazy do malowania po numerach to atrakcja odpowiednia dla nich. Na początek warto wybrać swój ulubiony motyw, który doda motywacji do ukończenia swojego pierwszego dzieła.

Kto powinien wybrać poziom trudności dla zaawansowanych?

Produkty przeznaczone dla osób, które miały już kontakt z malowaniem mają nie tylko więcej kolorów, ale też mniejsze pola do wypełnienia. Pozwala to na stworzenie efektownego cieniowania i realistycznych obrazów. W sprzedaży znajdują się obrazy o poziomie trudności 3, po które mogą sięgnąć nawet starsze dzieci oraz mające poziom 4 i 5, które wymagają poświęcenia nawet 30 godzin malowania oraz wysokich umiejętności posługiwania się pędzlem. Skończenie tego typu obrazu daje malującemu wiele radości i satysfakcji.